24,2 C
Częstochowa

Modlitwa przeciw burzom

Opublikowano:

W dobie nasilających się gwałtownych zjawisk atmosferycznych, których doświadcza nasz kraj zachęcam do użycia duchowej broni przeciwko burzom. Nie musimy bezczynnie patrzeć na to jak burze niszczą nasze domy, zbiory, ogrody i samochody.

Historia św. Antoniego z Padwy

Święty znany jako Antoni z Padwy, nie miał na imię Antoni i nie urodził się w Padwie. Najczęściej jest on wzywany do pomocy w przypadkach zagubienia jakiegoś przedmiotu, co wydatnie ogranicza pole jego możliwości. Przypomnijmy więc fakty i sprostujmy błędne przekonania, związane z jego osobą.

Św. Antoni pracował niestrudzenie i odznaczał się niezwykłą pamięcią. Znał on Biblię tak doskonale, że mówiono o nim: „Gdyby wszystkie święte Pisma uległy zniszczeniu, Antoni mógłby podyktować je sekretarzowi, aby w ten sposób zostały odtworzone”.

Trudno zliczyć cuda, jakie towarzyszyły jego krótkiemu życiu (zmarł, mając zaledwie 36 lat). Został kanonizowany w niespełna rok po swojej śmierci, natomiast w 1946 roku, papież Pius XII ogłosił go doktorem Kościoła, nadając mu przydomek „Doctor Evangelicus”.

Modlitwa lub Błogosławieństwo Św. Antoniego z Padwy przeciwko burzom z mocą egzorcyzmu

W XIII wieku Pielgrzymujący Kapłan odwiedził anonimowo zakon i kościół niedaleko Lizbony w Portugalii. Kościół ten był niszczony nieomalże każdego roku przez burze, powodujące poważne zniszczenia zabudowań oraz śmierć pośród ludzi. Pielgrzymujący Kapłan zostawił u furtiana zakonu spisaną kopię tej modlitwy i zniknął. Została ona przechowana i stosowana przez mnichów i od tego czasu burze nie czyniły żadnej szkody ani zakonnikom ani zabudowaniom. W następstwie tego papież Innocenty III (1198-1216) nakazał opublikowanie tej modlitwy.

Nasza Pani z Emmitsburga 15 stycznia 2005 podzieliła się z Gianną Sullivan informacją, że tym tajemniczym pielgrzymem – Kapłanem był Św. Antoni z Padwy. Zaleciła Ona również stosowanie tej modlitwy w naszych czasach.

Przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Świętego w kierunku nadciągającego żywiołu. Modlitwę tę należy odmawiać z mocą! nie tylko w czasie burz ale też w czasie innych zaburzeń w przyrodzie.

Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju. + Bóg stał się człowiekiem + i Słowo stało się ciałem. + Chrystus narodził się z Dziewicy. + Chrystus cierpiał. + Chrystus został ukrzyżowany. + Chrystus umarł. + Chrystus powstał z martwych. + Chrystus wstąpił do Nieba. + Chrystus zwycięża. + Chrystus króluje. + Chrystus rządzi. + Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami. + Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju, + i Słowo stało się Ciałem. + Chrystus jest z nami razem z Maryją. + Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył. + Święty Boże! + Święty mocny! + Święty i Nieśmiertelny! + Zmiłuj się nad nami. Amen!

Modlitwa przeciwko burzom- wersja podręczna.pdf

15 KOMENTARZE

 1. Św.Antoni wstaw się za nami. Panie Jezu za wstawiennictwem Świętego Antoniego oddał burzę i gradobicie, ucisz ją, żeby odeszła nie uczyniwszy żadnych szkód. My Grzeszni Ciebie Boga prosimy wysluchaj Nas Panie

 2. Panie Boże, znowu idzie burza, proszę oddał ją od nas, uchron nas przed ulewami, zalaniami, gradobiciem, wichrami. Nie h odejdzie w spokoju.

 3. Boże chroń mój dom i miej w opiece mieszkańców. Racz oddalić od nas straszne burze i wichury. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas.

  • Znowu idzie ogromną burza Panie oddał ją od nas błagam by nie zrobiła nikomu krzywdy bynie było ulewy, wichury, gradobicia

 4. Panie Boże błagam oddal od nas burze, nawałnice, gradobicia,ulewy, wichury. Proszę o to za wstawiennictwem Św. Antoniego z Padwy. Zachowaj nas i nasz dom byśmy nie ucierpieli i mogli żyć bezpiecznie.

 5. Panie Jezu proszę Cię za wstawiennictwem św.Antoniego z Padwy
  ucisz wszelkie nadciągające na nasz kraj burzę.szczególnie proszę chroń mój dom moją posiadłość od powodzi huraganu i ognia

 6. Idzie ogromna burza błagam Cię Panie Boże za wstawiennictwem Św.Antoniego z Padwy oddal ją Panie. Wszechmogący błagam Cię.

 7. Kochany Panie Boże proszę Cię o oddalenie wszelkich gwałtownych burz, wiatrów, trąb powietrznych, tornad czy jakichkolwiek groźnych anomalii pogodowych.
  My grzeszni Ciebie Boga prosimy, wysłuchań nas Panie!!!

 8. Panie Jezu spraw żeby nie było burz i wiatru spraw spokojne noce zimę śnieżną bez wiatru spraw żeby inni pomodlili się do ciebie proszę o ucronienie Florydy przed huraganem. Amen.

  (Pomódlcie się o to)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły

Kyrie.pl