9 C
Częstochowa

O nas

Kto tworzy Kyrie.pl

Jesteśmy nowopowstałą grupą medialną „Kyrie.pl”, której misją jest gromadzenie i publikowanie prawdziwych informacji o Polsce i wartościowych materiałów o wierze katolickiej. Zapraszamy do tego projektu przyjaciół, znajomych, księży katolickich i Was drodzy czytelnicy, abyście się tutaj dzielili swoimi wartościowymi przemyśleniami.

Dlaczego tworzymy portal Kyrie.pl

Wyzwaniem jest dzisiaj utrzymać państwowość polską, ziemię polską wraz z jej bogactwami czy po prostu myśl polską.

Wyzwaniem jest również dzisiaj utrzymać wiarę katolicką, której Panem i Królem jest Jezus Chrystus. Dlatego WOŁAMy tutaj: Kyrie eleison! Chryste eleison! Kyrie eleison!

Wyzwanie dla katolika na czasy zamętu

Katoliku, bronić się w oblężonej twierdzy to nic złego. Katoliku, nie miej kompleksów, i nie daj sobie wmówić, że „syndrom oblężonej twierdzy”, ( jak głosi dziś wielu apostołów otwartości bez granic) to najgorsze, co może przytrafić się osobie wierzącej.

Najgorsze, co może się przytrafić osobie wierzącej, to w imię otwartości bez granic utracić wiarę, a traci się wiarę, gdy w imię tej otwartości i niewłaściwe rozumianej miłości (liberalne pseudo love story pomieszanego rozumu z uczuciami) rozmywa się prawdy wiary, by „nie ranić” myślących wprost przeciwnie.
Zrozum to katoliku, otrzymałeś dar wiary, i stałeś się katolikiem, by bronić tych prawd wiary i świadczyć je przed światem, a nie „w imię miłości” milczeć o nich, przeinaczać lub całkowicie porzucać.
Katoliku, przeczytaj „Twierdzę wewnętrzną” doktora Kościoła, wielkiej mistyczki, reformatorki zakonu i fundatorki klasztorów – mowa o św. Teresie z Avila. W jej pismach człowiek wierzący i jego dusza jest opisana, jako oblężona twierdza i tylko wchodząc w głąb swych komnat jest w stanie się obronić przed atakami świata, demona i pożądliwości ciała.
To naprawdę nic złego, że bronisz Prawdy w oblężonej twierdzy, i chronisz je w głębi swych komnat, bo to Duch Święty tam je składa na podobieństwo drogocennych klejnotów. Nie musisz w imię „otwartości bez granic” otwierać bram swej twierdzy, by jak to opisuje św.Teresa „gady i płazy” ( tj. grzechy, i tzw. „światowe” wartości) zapełniły twe komnaty i zablokowały drogę do tych komnat, najbardziej wewnętrznych, gdzie mieszka sam Bóg. [za postem na FB Marka D.]

Poznaj nasz team

Roman

Fundator

Tylko pasja pozwala prawdziwie żyć. A pasją jest poszukiwanie prawdy wśród gąszczu kłamstwa.

Zespół współpracujacy

Przyjaciele

Budzimy i tworzymy dobro wspólnie