10 C
Częstochowa

Płaczek: Wałkiem śmierdzi na odległość? Jak KPRM wydała lekką ręką 5 mln zł.

Składam do Ministerstwa Sprawiedliwości na ręce Pana Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry pismo – bo albo my tę Polskę postaramy się fizycznie zmienić, albo możemy się pakować – 

Szanowny Panie Prokuratorze Generalny, 

w związku z zakończonym przetargiem na zakup polskich flag przez KPRM BDG.WZP.1935.19.2022.MG PN-24/2022 i prawdopodobnymi nieprawidłowościami przetargowymi, o których donoszą również media, zwracam się do Pana z prośbą o zainteresowanie się przetargiem oraz objęciem przetargu działaniami kontrolnymi.

Wątpliwości budzi fakt, iż znacznie niższa oferta została odrzucona przez KPRM, a Komisja nie zwróciła się o uzupełnienie braków formalnych (brak 1 podpisu). Tego typu zachowanie uchroniłoby skarb państwa od przepłacenia o ponad 300 000 zł na zakupu flag. Chodziło o jeden podpis – dlaczego Komisja nie poprosiła o uzupełnienie prostego braku formalnego?

Dodatkowo wątpliwości budzi to, iż firma, która owy przetarg wygrała dopiero dzień po złożeniu oferty została zarejestrowana jako podatnik VAT, a sama powstała na kilka dni przed ogłoszeniem przetargu.

Producent flag, który wygrał ostatecznie przetarg, w detalu sprzedaje 1 m2 za 70 zł, podczas gdy cena w przetargu wyniosła (w przeliczeniu 0.784 m2) za 121 zł. Być może wskazuje to na niegospodarność KPRM – skarb państwa mógł zaoszczędzić setki tysięcy złotych polskiego podatnika.

Ponadto wątpliwości budzi fakt, iż specyfikacja flag była niemal identyczna z tymi, które sprzedaje na swojej www firma, która wygrała przetarg. Należałoby sprawdzić kto i skąd czerpał wiedzę opracowując charakterystykę flag w przetargu w KPRM?

Wielokrotnie obiecywał Pan obronę wartości oraz prawa –  zwracam zatem Pana uwagę na ten przetarg. Serdecznie proszę o zlecenie podległym odpowiednim jednostkom zbadania, czy prawo nie zostało tutaj wyraźnie złamane.

Chodzi o pieniądze publiczne. 

Z poważaniem.

Ostatnie publikacje

spot_imgspot_img

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img